Onsdag, 22 februari - vecka 8

Mediehuset VF

Telefonväxel: 054-17 55 00

 

Tidningstjänst

Vid utebliven tidning, ring 010-436 31 04

Mån-fre 07-12

Eller gör din reklamation på www.tab.se

 

Privatmarknad

Linnea Rystedt

Linnéa Rystedt

Privatmarknadscheflinnea.rystedt@vf.se054-17 56 37, 0730-39 29 50
Malin Tommernes

Malin Tömmernes

Projektledare marknadmalin.tommernes@vf.se054-17 56 32
Anncharlotte Karlsson

Ann-Charlotte Karlsson

Prenumerationanncharlotte.karlsson@vf.se054-17 56 10
Sara Larsson

Sara Larsson

Prenumerationsara.larsson@vf.se054-17 56 31

Försäljning

Rickard Makitalo

Rickard Mäkitalo

Försäljningschefrickard.makitalo@vf.se054-17 55 85
Tina Kindeus

Tina Kindéus

Annonsbokningtina.kindeus@vf.se054-17 56 47
karin-ericsson

Karin Ericsson

Key Account Managerkarin.ericsson@vf.se054-17 56 35, 0730-93 88 16
christine-johansson

Christine Johansson

Key Account Managerchristine.johansson@vf.se054-17 56 30, 0763-05 99 30
Mikael Lindholm

Mikael Lindholm

Key Account Managermikael.lindholm@vf.se054-17 56 36, 0730-33 13 00
Pelle Svard

Pelle Svärd

Key Account Managerpelle.svard@vf.se054-17 56 29
Bettina Arnott

Bettina Arnott

Account Managerbettina.arnott@vf.se054-17 56 26
Hillevi Gärdesund

Hillevi Gärdesund

Account Managerhillevi.gardesund@vf.se054-17 56 34, 073-093 88 21
charlotte-lundh

Charlotte Lund

Account Managercharlotte.lund@vf.se054-17 56 24
Ewa Sjoqvist

Ewa Sjöqvist

Account Managerewa.sjoqvist@vf.se054-17 56 39, 073-093 88 23

RedaktionWebbredaktionReportrarSportLokalredaktionerFotoRedigering

Tommy Ernerudh

Tommy Ernerudh

Redaktionscheftommy.ernerudh@vf.se054-17 55 13
Peter Franke

Peter Franke

Chefredaktör/Ansvarig utgivarepeter.franke@vf.se054-17 55 20
Martin Olsson

Martin Olsson

Nyhetschefmartin.olsson@vf.se054-17 55 40
Morgan Schmidt

Morgan Schmidt

Nyhetschefmorgan.schmidt@vf.se054-17 55 40
Cecilia af Jochnick

Cecilia af Jochnick

Redaktör VF Näringslivcecilia.jochnick@vf.se073-346 52 43
Maria Hansen

Maria Hansen

Redaktör Hela livetmaria.hansen@vf.seTjänstledig
bjo%cc%88rn-lidberg

Björn Lidberg

Redaktör Hela livetbjorn.lidberg@vf.se054-17 55 43
Erik Segerpalm

Erik Segerpalm

Redaktör Kultur & Nöjeerik.segerpalm@vf.se054-17 56 40

Webbredaktion

Karin Wallmander

Karin Wallmander

Webbredaktörkarin.wallmander@vf.se054-17 55 27, 054-17 55 26

Reportrar

Sofie Ernerudh

Sofie Ernerudh

Reportersofie.ernerudh@vf.se054-17 56 81
Lena Fosselius

Lena Fosselius-Peterson

Reporterlena.fosselius@vf.se054-17 56 63
Johanna Rickan

Johanna Rickan

Reporterjohanna.rickan@vf.se054-17 55 18
Kent Sjögren

Kent Sjögren

Reporterkent.sjogren@vf.se054-17 55 21
Therese Thoren

Therese Thoren

Reportertherese.thoren@vf.se054-17 55 16

Sport

Joakim Strand

Joakim Strand

Sportchefjoakim.strand@vf.se054-17 55 34
Johan Ekberg

Johan Ekberg

Sportreporterjohan.ekberg@vf.se054-15 55 39
Johan Hedlund

Johan Hedlund

Sportreporterjohan.hedlund@vf.se054-17 53 33
Jacob Järpegård

Jacob Järpegård

Sportreporterjacob.jarpegard@vf.se054-17 55 32
jonas121435-kopia

Jonas Östlund

Sportreporterjonas.ostlund@vf.se054-17 55 31
Oskar Lindwall

Oskar Lindwall

Sportreporteroskar.lindwall@vf.se054-17 55 35

Lokalredaktioner

Daniel Olausson

Daniel Olausson

Lokalredaktör norra Värmlanddaniel.olausson@vf.se070-877 34 60
Britta Staake

Britta Staake

Lokalredaktör östra Värmlandbritta.staake@vf.se070-079 23 16
Lars Swanö

Lars Swanö

Lokalredaktör västra Värmlandlars.swano@vf.se070-691 19 73

Foto

Peter Bäcker

Peter Bäcker

Fotografpeter.backer@vf.se054-17 56 83
Helena Dahlgren

Helena Dahlgren

Fotografhelena.dahlgren@vf.se054-17 56 83
Håkan Strandman

Håkan Strandman

Fotografhakan.strandman@vf.se054-17 56 83

Redigering

Jonas Brefält

Jonas Brefält

Nattchef/redigerarejonas.brefalt@vf.se054-17 55 38
linda-hamberg

Linda Hamberg

Nattchef/redigerarelinda.hamberg@vf.se054-17 55 00
Christina Jarnlid

Christina Jarnlid

Nattchef/redigerarechristina.jarnlid@vf.se054-17-55-45
Stefan Mitander

Stefan Mitander

Nattchef/redigerarestefan.mitander@vf.se054-17 55 41

VF-Tryck

Ann Collander

Ann Collander

Affärsområdeschefann.collander@vf.se054-17 55 59
Mikael Baath

Mikael Bååth

Drifts- och underhållsansvarigmikael.baath@vf.se054-17 55 66
Kerstin Fransson

Kerstin Fransson

Produktionsledare Annonskerstin.fransson@vf.se054-17 56 12
Ingela Nyberg

Ingela Nyberg

Annonsproducentingela.nyberg@vf.se045-17 56 52
Johnny Mortensen

Johnny Mortensen

Annonsproducent/Prepressjohnny.mortensen@vf.se054-17 55 50
Drazan Rozic

Drazan Rozic

Annonsproducent/Prepressdrazan.rozic@vf.se054-17-55 00

Ekonomi

gunnar-akerberg

Gunnar Åkerberg

Ekonomichefgunnar.akerberg@vf.se054-17 56 50

IT

Bjarne Undertun

Bjarne Undertun

IT-chefbjarne.undertun@vf.se054-17 56 42
Emir Sehalic

Emir Sehalic

IT-teknikeremir.sehalic@vf.se054-17 55 75

Företagsledning

Ulrika Obstfelder Peterson

Ulrika Obstfelder Peterson

VDulrika@vf.se054-17 55 30
Tommy Ernerudh

Tommy Ernerudh

Redaktionscheftommy.ernerudh@vf.se054-17 55 13
Rickard Makitalo

Rickard Mäkitalo

Försäljningschefrickard.makitalo@vf.se054-17 55 85
Linnea Rystedt

Linnéa Rystedt

Privatmarknadscheflinnea.rystedt@vf.se054-17 56 37, 0730-39 29 50
Peter Franke

Peter Franke

Chefredaktör/Ansvarig utgivarepeter.franke@vf.se054-17 55 20
gunnar-akerberg

Gunnar Åkerberg

Ekonomichefgunnar.akerberg@vf.se054-17 56 50
Bjarne Undertun

Bjarne Undertun

IT-chefbjarne.undertun@vf.se054-17 56 42
Ann Collander

Ann Collander

Affärsområdeschefann.collander@vf.se054-17 55 59

Läs Värmlands Folkblad i digitalt format - redan idag

Du får dagens, gårdagens eller förra veckans tidning - direkt i din mobil eller surfplatta

Jag vill prenumerera!